Od Hotela Zerrenpach Látky k Prameňu Ipľa a späť
10 808 m
vzdialenosť

Odporúčané mesiace

Jan
Feb
Mar
Apr
Maj
Jún
Júl
Aug
Sep
Okt
Nov
Dec

Info o výlete

Cyklotrasa, ktorá začína pri Hoteli Zerrenpach a horským terénom po modrej značke smeruje k Prameňu Ipľa. Naspäť k Hotelu Zerrenpach možno zvoliť červenú značku.

Po modrej cyklotrase sa pomerne rýchlo a v obklopení príjemného chladnejšieho prostredia v lese dostanete až k Prameňu Ipľa. Trasa začína od Hotela Zerrenpach odkiaľ je možné si zapožičať bicykel a elektrobicykel. Pre neubytovaných návštevníkov je možné sa k hotelu priviesť cyklobusom, ktorý premáva každú sobotu z Lučenca. Pre viac info pozri web www.regionnovohrad.sk a www.regionpodpolanie.sk

Od Hotela Zerrenpach sa spustíme po asfaltovej ceste a po približne 400m klesania vstupujeme na lesnú cestičku a napájame sa na modrú značku, ktorá nás povedie vlnitým terénom až k najbližšej zastávke, ktorou je turistická útulňa. Budeme ju mať po ľavej ruke. Za krátko sa nám les prestrieda s otvorenými lúkami, kde načerpáme slnečné lúče.

Po približne 5 kilometrovom stúpaní a klesaní (prevýšenie 202 m.n.m) sa dostávame k Prameňu Ipľa, kde môžeme vidieť altánok a informačnú tabuľu. Prameň Ipľa vyviera v mieste, kde je postavená malá drevená búdka, ktorá je návštevníkom prístupná pohľadom. Zo samotného prameňa sa voda nenaberá, ale poniže je drvený žliabok, kde sa dá voda pohodlne nabrať.

Naša cyklotúra nekončí v tomto bode, pretože asi 300m nad Prameňom Ipľa môžete vidieť pamätník venovaný obetiam leteckej katastrofy z roku 1956. Pamätník v podobe kríža a žulového pomníka s menami obetí stojí na otvorenom priestranstve blízko hrebeňovej turistickej trasy neďaleko najvyššie položenej slovenskej obce Lom nad Rimavicou.

Pri pamätníku sa môžeme otočiť a po červenej značke sa vydáme naspäť do nadmorskej výšky 950 m.n.m., naspäť k Hotelu Zerrenpach.

Hotel Zerrenpach ponúka návštevníkom možnosť stráviť príjemné chvíle na terase priamo pred hotelom a je možné si tu vychutnať obed, alebo si vopred objednať balíček na cyklotúru.

Zobraziť viac

Hodnotenia

Obtiažnosť Stredná
Vytrvalosť
Zážitok
Krajina

Záujmové body po trase

Podrobnosti
Ako sa sem dostať

Verejná doprava

Pre neubytovaných návštevníkov Hotela Zerrenpach je možné sa k hotelu priviesť cyklobusom, ktorý premáva každú sobotu z Lučenca. Pre viac info pozri web www.regionnovohrad.sk a www.regionpodpolanie.sk.

Autom je možné zaparkovať priamo pri Hoteli Zerrenpach.

Parkovisko

Bezplatné parkovisko pri Hoteli Zerrenpach

Súradnice

DD48.597366, 19.660487
DMS48°35'50.5176'' 19°39'37.7532''
what3wordslearning.latecomers.talking
Instagram
Hotel ZERRENPACH LÁTKY***

Pozrite si posledné príspevky #zerrenpach_latky