Letné lyžovanie na Podpoľaní

Na Podpoľaní sa bude lyžovať aj v lete

TLAČOVÁ SPRÁVA 

17.6. 2022, Látky
 

Atrakciu otvorili v piatok 17. júna v areáli Hotela Zerrenpach. Je ňou sprístupnenie lyžiarskeho svahu  pre letnú lyžovačku. Úprava lyžiarskeho svahu tak záujemcom poskytne možnosť využívať ho celoročne, vrátane letných mesiacov. Podľa prevádzkovateľov je to jedinečný projekt svojho druhu na Slovensku. 

Na Podpoľaní je možné si zalyžovať aj v lete na svahu pri Hoteli Zerrenpach priamo v obci Látky. „Som veľmi rád, že do ponuky služieb v cestovnom ruchu pre región Podpoľanie pribudlo jedinečné letné lyžovanie, ktoré vytvorí z areálu Hotela Zerrenpach atraktívnu celoročnú destináciu. Som presvedčený, že rozvojové zámery, prostredníctvom ktorých robíme región pre návštevníkov atraktívny a jedinečný, majú veľkú pridanú hodnotu pre rast kvality služieb,“ upresnil riaditeľ OOCR TNP Tomáš Krahulec. 

Snáď najzaujímavejším lákadlom pre turistov je úprava lyžiarskeho svahu s možnosťou využívať ho celoročne. Návštevník si tak bude môcť priamo v regióne pod Poľanou zalyžovať na upravenom lyžiarskom svahu už aj v letných mesiacoch. „Pre fungovanie letného lyžovania sme upravili svah, aby sa dal používať od mája až do októbra. Vytvorili sme bezpečné prístupové koridory na svah, osadili sme edukatívne tabule a  zakúpili sme letné lyže do požičovne,“ uviedol starosta obce Látky Mário Kubiš, ktorý je jedným z iniciátorov projektu. Upravený svah bude od júna slúžiť návštevníkom pre účely letných športov akým je aj letné lyžovanie.

Rozvojový zámer s názvom Lyžiarsky svah atraktívny v lete zrealizovala Obec Látky s finančnou podporou Rozvojovej agentúry BBSK cez členský príspevok do oblastnej organizácie cestovného ruchu Turistický Novohrad a Podpoľanie vo výške 15 000 Eur. Celková hodnota projektu bola takmer 20 000 Eur. „Jedinečná novinka, akou bezpochyby letné lyžovanie je, má potenciál pritiahnuť do regiónu nových návštevníkov, zatraktívniť ponuku pre aktívne trávenie voľného času, čo spolu s ostatnými službami a možnosťami môže prispieť k predĺženiu pobytu na Podpoľaní. A to je naším cieľom“ uviedol podpredseda BBSK Ondrej Lunter. 

Návštevníci si môžu zalyžovať na svahu dlhom 300 metrov. Kompletný letný lyžiarsky výstroj si možu zapožičať priamo v požičovni SKI KASA vedľa Hotela Zerrenpach. Výstroj spolu so skipassom stojí 25 Eur na hodinu. Lyžiarom je k dispozícií vlek Tatrapoma P. Letné lyžovanie je vhodné aj pre deti, avšak musia vedieť lyžovať. “Letné lyžovanie nie je vhodné pre úplných začiatočníkov” dodáva prevádzkovateľ.

Pokračovať v budovaní cyklotrás a turistických chodníkov, podieľať sa na propagácii cestovného ruchu a podporovať kultúrne a spoločenské podujatia v regióne chce aj v tomto roku Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. Na leto si pre návštevníkov pripravila množstvo noviniek podporujúcich rozvoj cestovného ruchu s dôrazom na zvýšenie povedomia o regiónoch Podpoľanie a Novohrad.

Instagram
Hotel ZERRENPACH LÁTKY***

Pozrite si posledné príspevky #zerrenpach_latky