Okruh Detva-Raticov vrch-Hriňová-Látky-Bratkovica-Nový Svet-Vrchdobroč-Bzová-Korytársky vrch
54 823 m
vzdialenosť

Odporúčané mesiace

Jan
Feb
Mar
Apr
Maj
Jún
Júl
Aug
Sep
Okt
Nov
Dec

Info o výlete

Ak Vás láka kraj s bohatou históriou, jedinečným folklórom i ľudovou kultúrou a unikátnymi prírodnými zaujímavosťami vytvorenými sopečnou činnosťou, tak neváhajte a navštívte tento krásny kraj, ktorý môžete zažiť aj na bicykli. Z Námestia SNP v Detve sa vydáme asfaltovou cestou na Raticov vrch, kde na nás čakajú nádherné výhľady na podpolianske lazy. Okrem toho je dominantou Raticovho vrchu kapucínsky kláštor. Z "ratičáku" ako ho miestni nazývajú sa spustíme do Hriňovej. Z Hriňovej sa vydáme na Látky, ktoré sa rozprestierajú juhovýchodne od pohoria Poľany vo Zvolenskej kotline, na spojnici miest Hriňová a Kokava nad Rimavicou. Naša cesta vedie od Hriňovskej Priehrady lesnou asfaltovou cestou až na Bratkovicu. Osada Bratkovica pri Látkach ponúka nádherné výhľady na Vrvhdobroč a práve tam smeruje naša trasa.  Prejdeme cez hlavnú cestu a postupne na trase objavíme Nový Svet, okolie Detvianskej Huty a vystúpane na Vrchdobroč. Cestou míňame aj ranč Haferník, ktorý láka krásnymi koňmi a volnočasovými aktivitami. Odtiaľ sa spustíme do Bzovej, kde sa cestou môžeme pokochať Kôrovou kaplnkou, ktorá je unikátom svojho druhu. Zo Bzovej sa stúpaním na Korytársky vrch a cez obec Korytárky vrátime spať do Detvy.
Zobraziť viac

Galéria trasy

Hodnotenia

Obtiažnosť Stredná
Vytrvalosť
Zážitok
Krajina

Záujmové body po trase

Podrobnosti
Ako sa sem dostať

Verejná doprava

 Prímestské autobusy s konečnou zastávkou Detva, Nám. (pravidelné linky zo Zvolena a Banskej Bystrice). Pri alternatíve zabezpečenia dopravy do Detvy vlakom začne cyklotrasa priamo zo stanice Detva, hl. stanica.

Prístup

 Z diaľnice R2 odbočíme do Detvy a vydáme sa po hlavnej ceste M. R. Štefánika a Partizánskej ulici cca 4 km na Námestie SNP.

Parkovisko

 Parkovanie na verejnom bezplatnom parkovisku na Námestí SNP v Detve.

Súradnice

DD48.562213, 19.418723
DMS48°33'43.9668'' 19°25'7.4028''
what3wordsbefore.whimper.perplex
Instagram
Hotel ZERRENPACH LÁTKY***

Pozrite si posledné príspevky #zerrenpach_latky